Ostatnia aktualizacja strony 15 lipca 2024 13:28
Strona główna » Rejestr żłobków i klubów dziecięcych

Rejestr żłobków i klubów dziecięcych

przez Katarzyna Krawczyk
Nazwa Klub Dziecięcy “BĄCZEK” w Tychowie Starym
AdresTychów Stary 69
Kod pocztowy27-220
MiejscowośćTychów Stary
Telefon
Kierownik Bożena Stasiak

Szczegółowe dane Klubu Dziecięcego “Bączek” znajduje się poniżej klikając w link, a następnie wybierając odpowiednie województwo, powiat i gminę.

https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/dla-swiadczeniobiorcow/rodzina/d3/rejestr-zlobkow-i-klubow

Żłobek i klub dziecięcy to formy opieki nad małymi dziećmi do 3 roku życia, których celem jest pomoc rodzicom w godzeniu pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi (opieką nad dziećmi).

Żłobek ma wspierać rodziców w opiece i wychowaniu dzieci, ale przede wszystkim zapewniać dziecku możliwość uczenia się poprzez zabawę oraz opiekę w czasie, gdy rodzice nie mogą jej sprawować osobiście np. w czasie gdy są w pracy. Co ważne, żłobek zapewnia dzieciom opiekę w warunkach jak najbardziej zbliżonych do warunków domowych, a więc ma w nim być bezpiecznie i przytulnie. Dzięki temu dziecko może czuć się komfortowo, a odpowiednio przygotowana kadra pomoże mu się szybciej rozwijać – zdobywa nowe umiejętności społeczne, takie jak praca w grupie, nawiązywanie relacji z innymi dziećmi, ale także uczy się samodzielnej zabawy.

Klub dziecięcy, podobnie jak żłobek, jest zbiorową formą opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Nowelizacja ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 wprowadziła z dniem 1 stycznia 2018 r. istotne zmiany w zakresie klubów dziecięcych. 

Urząd Gminy Mirzec

©2023 – Urząd Gminy Mirzec